26 Temmuz 2012 Perşembe

Saçınıza Şekil Vermeniz İçin 6 Kolay Yol :)Saçımız şekle girmiyorsa, her birimiz sihirli bir ele sahip olup bir çırpıda düzeltiverelim isteriz. Artık bunu yapabilirsiniz: Saçınızın en güzel halini her daim korumanın en iyi yolu, bir profesyonel gibi düşünüp hazırlanmaktır. Birkaç basit şekil verme tekniği ve biraz da alet ve aksesuarların yardımıyla, en zorlu saç problemlerinizi saniyeler içinde çözebilirsiniz. Nasıl mı?  İşte böylee :) 

1. Hızlı bir yenilenmeye mi ihtiyacınız var? Aksesuar çekmecenizi gözden geçirin. Farklı türde birkaç saç bandı, toka ve iğneyle yuvarlak kesimleri, kısa modelleri, uzun dalgaları, atkuyruğunu ve topuzu yepyeni bir tarza kavuşturabilirsiniz. Bu sezonun saç bandı modellerini, cıvıl cıvıl, ince olanları ya da canlı renklerdeki streç bandanaları deneyebilirsiniz.

2. Dalgalarınız çözülmeye mi başladı? Saçlarınız ince telliyse ve hemen düzleşiyorsa, kullandığınız ürünleri ve şekillendirme alışkanlıklarınızı değiştirin. Pantene uzmanlarının ortaya koyduğuna göre, ince telli saçlar, kalın telli saçlara göre yüzde 50 oranında daha az protein barındırır. Bunun sonucunda, ince telli saçlarda çoğu şekil dayanmaz. İnce telli saçlarınızın sağlıklı ve dolgun olması için, saçınızın hassas dokusunu desteklemek üzere formüle edilmiş ürünleri tercih edin. Saç kremini de kullanın ancak başınızın üst kısmına uygulamayın. Orta ya da geniş çaplı bir fırça yardımıyla fön makinesini saç köklerinize tutarak saçınıza hacim verin.

3. Rahat bukleler mi istiyorsunuz? Saç şekillendirme uzmanı Allen Edwards’a göre, uyurken dalgalarınızın bozulmasını engelleyebilirsiniz. Edwards, hafif nemli saçı küçük tutamlar halinde saça tutturmayı öneriyor. Küçük iğne tokalarla yarım düzine tutamı saçınızın tepesinde toplayın. Daha sıkı durması için, buklelere kalınlaştırıcı sprey, şekillendirme kremi, saç kremi ya da jöle uygulayabilirsiniz.

4. En sevdiğiniz şekil artık gözünüzü doldurmuyor mu? Gwen Stefani ve Paris Hilton ile çalışan saç şekillendirme uzmanı Kristoff Ball, saç bakımınız için bir uzmana danışmanızın zamanının gelmiş olabileceğini söylüyor. Saç bakım ürün ve gereçleri giderek gelişiyor. Saçınız her sene doku, kıvrım ve sağlamlık açısından azar azar ama sürekli bir değişim geçirmekte. Bu da alıştığınız ürün ve rutinlerin etkisini kaybedebileceği anlamına geliyor. Kuaförünüzle yeni bir tarzı denemenizin zamanının gelip gelmediğini, kullandığınız ürünlerde ya da şekillendiricilerde değişiklik yapmanız gerekip gerekmediğini detaylı olarak tartışın.

5. Spor salonundan işe mi gideceksiniz? Saçlı derinizi ve saçınızı yağ ve terden uzak tutmak saç şeklinizi korumada esastır. Ball’un çantasında kuru şampuan spreyini taşımasının sebebi bu. Onun tekniği şöyle: Başınızı eğin, şampuanı saç köklerinize sıkın ve fazla şampuanı dağıtmak için başınızı sallayın. Sonra da saçınızı ne tarafa ayırmak istiyorsanız fırçayla o tarafa doğru tarayın. Bu yöntem, fönünüzün daha uzun süre dayanması için de idealdir.

6. Hızlı ve hoş bir şekle mi ihtiyacınız var? Stilist Tony Chavez, topuzu öneriyor. “Topuz, hemen herkes için büyüleyicidir, ne de olsa yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkartıp boyunuzu olduğundan uzun gösterir,” diyor. İşte topuz yapmanın en kolay yolu: Başınızı eğin, saçınızı fırçalayıp tepede atkuyruğu yapın ve büyük bir elastik tokayı atkuyruğunuzdan bir kere geçirin. Tokayı ikinci kez geçirirken atkuyruğunuzu ucundan tutup halka oluşturacak biçimde tokadan geçirin. Daha gevşek bir topuz için birkaç tutamı özgür bırakın.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder